Karolína Square Dance Club

Ahoj, vitaj na stránke tanečného klubu Karolína SDC. Tancujeme, podporujeme a vyučujeme square dance a round dance.

V našom klube netancujú profi tanečníci, po škole či po práci sa v ňom stretávajú ľudia rôzneho veku, ktorí si majú chuť zatancovať v príjemnej spoločnosti. Tancujeme pre zábavu, pre radosť z tanca.

Klubové večery organizujeme každú stredu v čase 18:00 - 22:00 v Tanečnej škole City Dance na M. Schneidera-Trnavského 4, Dúbravka, Bratislava (mapa). (verejná doprava) Verejná doprava: najbližšia zastávka je Záluhy (autobusy 20, 83 a 84, električky 4 a 5). Z hlavnej stanice nasadnite na autobus 32 a na zastávke Sokolská prestúpte na autobusy 83 alebo 84. Z autobusovej stanice nasadnite na autobus 21 a na zastávke Mokrohájska prestúpte na autobusy 83 alebo 84. V oboch prípadoch odporúčame kúpiť si 60-minútový lístok za 1,20€ zo žltého automatu na lístky na zastávke.

Tancujeme súbežne v dvoch halách: square dance úrovní MS, Plus, A1 (A2) a round dance úrovní II-VI. Pred návštevou sa prosím ohláste mailom (neplatí pre záujemcov, ktorí prídu na kurz).

Round dance

spoločenské tance špecifické tým, že sa tancujú na nápovedu cuera.

Tancuje sa cha-cha, two-step, waltz, foxtrot, rumba, samba, jive, tango, quickstep a iné na reprodukovanú hudbu, do ktorej cuer napovedá naučené tanečné figúry. Tanečníci teda nepoznajú naspamäť celé choreografie tancov, učia sa jednotlivé figúry. Tie sú podľa obtiažnosti zaradené do fáz I - VI.

Square dance

dynamické a variabilné tance vo štvorylkách.

Nezvyklá je pri tomto tanci postava tzv. callera, ktorý vyvoláva do hudby názvy figúr, ktoré tanečníci vzápätí zatancujú. Tanečníci musia ovládať jednotlivé figúry, ale nikdy vopred nevedia, čo vlastne budú tancovať, záleží iba na fantázii callera, akú choreografiu zostaví.

Pridaj sa k nám

Každú jeseň otvárame kurz pre začiatočníkov. Prvá hodina sa koná 2. októbra od 18:00 do 20:00 - budeme ťa učiť aj square dance aj round dance. Prines si niečo na prezutie (topánky, ktoré nezanechávajú čierne šmuhy). A neboj sa prísť aj bez partnera :)

Na videách nižšie sú ukážky z minulých otvorených hodín.

Členský príspevok je 60€ / 3 mesiace alebo 100€ / 6 mesiacov (v prepočte cca 2€ / hodinu).

Májovka

Májovka je tanečná akcia, ktorú Karolína organizuje od roku 1992. Ide o jednu z najväčších akcií v našom regióne, každý rok prilákame 200 až 300 tanečníkov z celého sveta. Najviac tanečníkov ku nám prichádza z Česka a Nemecka, nemalé zastúpenie majú aj Rakúsko a Rusko, ale privítali sme už aj tanečníkov z Francúzska, Holandska, Srbska či Taiwanu. Pýšime sa špičkovými callerskými hviezdami, v posledných rokoch pre nás callerovali Sandie Bryant, Jerry Story či Brian Hotchkies. Viac informácií o aktuálnej Májovke nájdeš na special.karolina.sk.

Naša Facebook stránka

Fotogaléria

Fotogalériu pripravujeme.

Kontakt

Ďakujeme.

Kontaktovať nás môžeš aj e-mailom (info@karolina.sk) alebo telefonicky (+421 908 129 202).